Egzaminy na kartę wędkarską

Od Stycznia do Czerwca we:  Wtorek      — w godz.  17.00 ÷ 19.00
                                                            Czwartek — w godz.  17.00 ÷ 19.00

Od Lipca do Grudnia we:         Czwartek — w godz. 17.00 ÷ 19.00

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w

siedzibie Koła ul.
Jagiellońska 5,

telefonicznie tel.: 606 127
788,

e-mailem: sosnowiec54@pzw.com.pl

Opłata egzaminacyjna

1. podstawowa                                                                                           — 50,00 zł

2. egzaminy nieodpłatne są dla:

— Uczestników do 14 lat                                             — zwolniony

— Kobiety bez względu na wiek                                 — zwolnione

3. studenci do lat 24 na podstawie ważnej legitymacji studenckiej — 30,00 zł

4. młodzież szkolna na podstawie ważnej legitymacji szkolnej         — 30,00

Opłatę egzaminacyjną należy wnieść na konto:
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach
     nr rachunku:  93 1020 2313 0000 3102 0337 7066

WAŻNE !!!
Tytuł wpłaty: Opłata egzaminacyjna w kole PZW 54 Sosnowiec.
Dane osoby przystępującej do egzaminu. (Imię i Nazwisko, adres zamieszkania)
Wydrukowane potwierdzenie przelewu przedstawić komisji w kole.
Druk przelewu do wypełnienia ręcznego dostępny w Kole.

Regulamin przeprowadzania egzaminów na kartę wędkarską przez komisje egzaminacyjne działające w kołach
Okręgu PZW w Katowicach.

Okręgu PZW w Katowicach.

1. Zainteresowana osoba zgłasza się do siedziby koła PZW w celu ustalenia terminu
oraz
zakresu egzaminu na kartę wędkarską potwierdzającego wiedzę z zakresu zasad wędkowania, łowienia ryb i ich ochrony, praw i obowiązków wędkującego.

2. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest:

ukończone 14 lat,

posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (ze zdjęciem),

dokonanie opłaty egzaminacyjnej na konto Okręgu PZW w Katowicach (bank,poczta, itp.),

przedstawienie komisji dowodu wpłaty.

3. Osoba zainteresowana przystępuje do egzaminu ustnego lub pisemnego w formie testu lub zestawu pytań przed Komisją Egzaminacyjną powołaną na wniosek koła przez Zarządu Okręgu lub Prezydium ZO PZW w Katowicach stosowną uchwałą. Egzamin przeprowadza się ze znajomości Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18.04.1985 r. z późniejszymi zmianami (Dz.U.nr 66/99 poz. 750) oraz Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12.11.2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U.nr 138/01 poz. 1559 ze zmianami).

4. Egzamin obejmuje m. in. następującą tematykę:

a) prawa wędkującego,

b) obowiązki wędkującego,

c) zasady wędkowania,

zasady łowienia ryb spokojnego żeru i ryb drapieżnych,

wymiary ochronne ryb,

okresy ochronne ryb,

d) zachowania na łowisku,

e) rozpoznawanie gatunków ryb.

5. Do przeprowadzenia egzaminów przewodniczący komisji egzaminacyjnej wyznacza

zespół egzaminacyjny w składzie minimum 2 członków komisji.

6. Za zdany egzamin uznaje się 70% prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

7. Po obliczeniu punktów komisja egzaminacyjna podaje wynik egzaminu.

8. Osoby, które przed komisją egzaminacyjną nie wykazały niezbędnej wiedzy, mogą ponownie przystąpić do egzaminu po upływie 7 dni, bez wnoszenia dodatkowych

opłat.

9. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku komisja, wpisuje daną osobę do rejestru zaświadczeń nadając sygnaturę zawierającą kolejny numer oraz sporządza   dwa egzemplarze zaświadczenia o zdanym egzaminie podpisanego przez przewodniczącego lub osobę/y przez niego upoważnioną/e ze składu komisji posługującymi się imiennymi pieczęciami* oraz przez drugą osobę – członka komisji posługującą się pieczątką imienną, a w przypadku jej braku - składa czytelny podpis, - z czego jeden egzemplarz otrzymuje osoba zainteresowana, a drugi egzemplarz pozostaje w aktach koła.

10. Osoba, która zdała egzamin zgłasza się do starostwa właściwego do miejsca zamieszkania z zaświadczeniem o zdanym egzaminie i składa wniosek o wydanie

karty wędkarskiej.

* Prawidłowa treść pieczątki:

Z up. Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej

Koła PZW nr ………………………………